Co je potřeba pro digitální řízení

Varianta A1:  Multimaus, zesilovač ROCO 10764+trafo ROCO , modul ROCO+USB+S88=Gen-Li+S88, dále digitalizovanou lokomotivu, dekodéry výhybek podle druhu přestavníku, dekodéry návěstidel, zpětné hlášení S88, a program na PC, např. RocRail, TrainController ap.

Varianta A2:  Z21 nebo z21, dále digitalizovanou lokomotivu, dekodéry výhybek podle druhu přestavníku, dekodéry návěstidel, modul Digikeijs DR4088RB, zpětné hlášení S88, a program na PC, např. RocRail, TrainController Bronz, Silver, Gold

Varianta B1: Multimaus, NanoX + trafo, dekodéry lokomotiv, dekodéry výhybek podle druhu přestavníku, dekodéry návěstidel, zpětné hlášení S88, na PC v češtine, např. RocRail, TrainController  v.5.8 ap.

Varianta B2: Digikeijs DR5000 nebo TCS, dekodéry lokomotiv, dekodéry výhybek podle druhu přestavníku, dekodéry návěstidel, zpětné hlášení S88, na PC v češtine, např. RocRail, TrainController  v.5.8 ap. Tato varianta umožňuje používat chytrý telefon.

Varianta A je pro ty, co mají doma set ROCO nebo Fleischmann. Ve výsledku to není nejlevnější řešení, protože je potřeba řešit kompromisy a nebudete mít programovací kolej=nebezpečí nechtěného přeprogramování celého kolejiště, neplatí pro Z21.

Varianta B je pro ty, co nemají nic a potřebují maximálně ušetřit bez kompromisů a přechází z analogu na DCC.

Všimněte si, že varianta A1 bez MultiMausu nejde. MultiMaus (dále MM) lze pořídit například na bazarech v relaci 1600 Kč. Všechny chytrosti jsou uloženy právě v MM. ROCO 10764 je jenom zesilovač, který nemá ani stabilizátor napětí v kolejích.

Některé komponenty si můžete sestavit sami. Desky plošných spojů najdete v nabídce vlastní výroba. Nabízím naprogramované nebo naprogramování PIC. Pokud si netroufáte můžete o sestavení požádat znalého kamarada nebo mne. Také si lze koupit hotové moduly nebo dekodéry na e-shopu V nabídce jsou také  stavebnice komponentů.